Aktualności

Aktualności

Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów.

30 lipca 2024

W dniach 28-30 czerwca w Ciechanowie odbył się 31 mistrzostwa Polski Seniorek oraz 94 Mistrzostwa Polski Seniorów
w podnoszeniu ciężarów, w tych zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej  szkoły na co dzień trenujący w LKS Budowlani – Kucera.
W piątek pierwszego dnia zawodów w kategorii do 55 kg  startowała Małgorzata Myjak, która zdecydowanie wygrała swoją kategorię bijąc jednocześnie rekord polski  seniorek w rwaniu należący do dwukrotnej olimpijki Joanny Łochowskiej, od dzisiaj rekord ten wynosi 89 kg.
W kategorii do 81 kg brązowy medal wywalczył Dominik Sieńko a w kategorii do 96 kg czwarty był Kacper Dziamski zdobywając mały brązowy medal za podrzut z wynikiem 171 kg. Warto dodać żę w kategorii do 73 kg zdecydowanie wygrał absolwent naszej szkoły Piotr Kudłaszyk , który jednocześnie wygrał rywalizację Open.